Ogrody i Pergole

Zadaszenie tarasu

Ogród letnie, a więc całkowicie zamknięta powierzchnia tarasu tworzy pomieszczenie, które pozwala cieszyć się promieniami słonecznymi od wiosny aż do później jesieni.
Poprzez zastosowanie całkowicie otwieranych elementów szklanych w elementach pionowych konstrukcji uzyskujemy maksymalny kontakt z naturą.
Ogrody letnie są prawdziwą alternatywą dla tradycyjnej oranżerii domowej, która oferuje całoroczne pomieszczenie do użytkowania.

Tarassendach  to zadaszenie typu patio. Rozsądna i przede wszystkim długoterminowa inwestycja. Dlatego podczas planowania należy wziąć pod uwagę różne kwestie. Począwszy od doboru odpowiedniego pokrycia tarasu, który dach patio jest odpowiedni, zabudowa sezonowa czy całoroczna?

Tarassendach otwiera niewyobrażalne możliwości jeszcze szerszego wykorzystania domowego patio. Chroni przed deszczem i wiatrem. Sezon na zewnątrz może wydłużyć się o wiele tygodni, meble ogrodowe są odporne na warunki atmosferyczne.  Chcąc skorzystać z wielu zalet zadaszenia patio, należy przede wszystkim wybrać odpowiedni model.

Zamknięte lub otwarte zabudowy wykonane z  aluminium. Najpopularniejszym wariantem jest nadal aluminiowy dach tarasowy ze szklanym zadaszeniem i aluminiową podkonstrukcją. Aluminium wygląda nowocześnie, jest szczególnie łatwe w pielęgnacji, trwałe i idealnie nadaje się do użytku na zewnątrz. Dzięki pokryciu szkłem bezpiecznym (VSG) taras zachowuje przewiewną i jasną atmosferę.

Ci, którzy wolą zdecydować się na zamknięcie patio również świadczymy pomocą oraz projektem. Drzwi przesuwne oraz ścianki szklane to najczęstsze czego klienci oczekują.

Ogrody letnie wykonane są z nieizolowanych profili aluminiowych, Na dach projektujemy szybę hartowaną o kontroli nasłonecznienia
W przypadku ścian bocznych mamy do wyboru kilka rozwiązań, drzwi otwieranych, przesuwnych jak również okien.

Profile aluminiowe zastosowane w ogrodach letnich są nieizolowane. Szyby w ścianach stosujemy laminowane. Dzięki zastosowaniu szkła zespolonego jesteśmy w stanie przedłużyć okres korzystania z ogrodu o kilka tygodni, a nawet miesięcy w ciągu roku

Ogród letni to doskonały wybór, by wejść w posiadanie dodatkowej przestrzeni do relaksu w domu. W zależności od zastosowanych rozwiązań ogród letni może spełniać różne funkcje. Drzwi przesuwne będą atrakcyjnym rozwiązaniem w upalne dni. Osłonięcie ogrodu ścianami stałymi doskonale wpłynie na temperatury panujące w jego wnętrzu. Doświadczony zespół pozwoli dobrać optymalne rozwiązanie, szyte na miarę Twoich możliwości. Montażyści z wieloletnim doświadczeniem, zamontują każdą konstrukcję na Twoim tarasie szybko i sprawnie. Wszystkie elementy systemu objęte są wieloletnią gwarancją.

Zadaszenie tarasu w systemie TERRASSENDACH

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

 • system zadaszeń bez izolacji termicznej
 • system Terrassendach przystosowany jest do wypełnień ze szkła pojedynczego i jednokomorowego
 • dostępne opcje systemu:
  – okap z krokwią nośną od zewnątrz
  – dwuspadowy dach z krokwią zewnętrzną
 • charakterystyka:
  – rozpiętość pomiędzy dwoma krokwiami do 600 cm
  – głębokość krokwi nośnej do 600 cm*
  – konstrukcja nośna z różnymi rozwiązaniami rynnowymi
  – istnieje możliwość montażu osłon słonecznych do bocznych belek konstrukcji
  – duży wybór rozwiązań rynnowych
  – kąt dachu między 5 i 25°
  – istnieje możliwość mocowania oświetlenia przez listwę zaciskową
  – szybka prefabrykacja
 • szeroki wybór kolorystyki – paleta RAL (Qualicoat 1518), kolory strukturalne, kolory drewnopodobne Aliplast Wood Colour Effect (Qualideco PL-0001), anoda (Qualanod 1808), bikolor

PROJEKT OGRODU ZIMOWEGO

 • Konstrukcja
  Indywidualnie opracowany projekt– konstrukcja zabudowy w systemie aluminiowym bez izolacji termicznej, która jest odporna na niekorzystne czynniki atmosferyczne
 • System
  Możliwość doboru elementów ścian bocznych, montowanych między słupami, w dowolnym systemie aluminiowym drzwi balkonowych, drzwi przesuwnych, drzwi rozsuwanych, okien
 • Komfort użytkowania
  Zapewniająca komfort użytkowania zabudowy jako osłony przed wiatrem, deszczem, śniegiem, słońcem
 • Szyba
  Wypełnienie szybą zespoloną  lub jedno komorową  laminowaną o kontroli nasłonecznienia