Ogrody i Pergole

Ogrody zimowe całoroczne

Marzeniem każdego z nas jest mieć naturę na wyciągnięcie ręki, niezależnie od pogody i pory dnia. Ogrody zimowe całoroczne, zwane również oranżeriami, umożliwiają nam to przez 365 dni w roku. Bardzo ważna jest możliwość konfiguracji, przez co ogród zimowy będzie szczególnie dopasowany do Państwa oczekiwań.

Naszą współpracę rozpoczynamy od wyboru odpowiedniego miejsca, które nie może być przypadkowe. W tej kwestii warto kierować się usytuowaniem w zależności od strony świata, co ma bezpośredni związek z jego nasłonecznieniem. Ogrody położone od strony południowej będą szczególnie mocno nasłonecznione, co pozwoli na hodowlę egzotycznych roślin, a samo miejsce stanie się cudownym miejscem relaksu wśród zieleni.

Właściwy poziom bezpieczeństwa zapewnia odpowiednia konfiguracja szkła stosowanego na dach – szyba bezpieczna hartowana od zewnątrz i szyba bezpieczna laminowana od wewnątrz. Materiałem bazowym w produkcji całorocznych ogrodów zimowych są izolowane termicznie profile aluminiowe. Materiał ten o bardzo wysokiej wytrzymałości i odporności na czynniki atmosferyczne idealnie nadaje się na konstrukcje ogrodów zimowych.

System Aliver 2000+ ma również ukryte rynny odwodnieniowe, które odprowadzają wodę deszczową. Wodę można magazynować i wykorzystywać do podlewania roślin, co w znacznym stopniu przyczyni się do oszczędności i pozytywnego wpływu na środowisko naturalne. Dodatkowo możemy zastosować szyby kontroli słonecznej, co w znacznym stopniu wpłynie na utrzymanie właściwej temperatury wewnętrz ogrodu zimowego i tym samym pozwoli na dodatkowe oszczędności,

Projektując ogród zimowy nie możemy zapominać o konfiguracji bocznych przeszkleń. Do wyboru mamy wiele rozwiązań – okna nieotwierane, otwierane, klasyczne drzwi jak i systemy przesuwne. Ich funkcją jest nie tylko możliwość komunikacji, ale rówież możliwość swobodnego wietrzenia pomieszczenia. Klasyczne drzwi otwierają się kosztem przestrzeni wewnątrz lub na zewnątrz ogrodu zimowego, w zależności od wybranej opcji. Są jednak trochę tańszym rozwiązaniem, w stosunku do drzwi przesuwnych, które pozwalają na łatwiejszą aranżację przestrzeni. Niezależnie od wyboru, bogaty wybór kolorystyki  pozwala na indywidualne dostosowanie konstrukcji ogrodu do do stylu i charakteru każdego budynku.

Fundament pod konstrukcję ogrodu zimowego musi spełniać następujące parametry:

 • odpowiednią wytrzymałość nośną,
 • izolację poziomą odpowiedzialną za szczelność dolnych partii ogrodu zimowego,
 • izolację termiczną, której zadaniem jest zabezpieczenie przed ewentualnym przemarzaniem i pękaniem fundamentu.

Przez cały proces poprowadzi Cię nasz doświadczony doradca, który służy poradą w celu wyboru najlepszego rozwiązania, dopasowanego do Twoich wymagań. Na końcu konstrukcja zostanie prawidłowo i trwale zamontowana do ścian istniejącego budynku przez naszą doświadczoną ekipę montażową. Wysoka jakość nie ma dla Nas kompromisów.

Ogród zimowy w systemie Aliver 2000+

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

 • element nośny konstrukcji wewnątrz (poniżej wypełnienia), krokwie o głębokości 105mm lub 125mm,
 • krokwie i zewnętrzne listwy maskujące o wyraźnie zarysowanych prostokątnych kształtach,
 • możliwość zakładania na rynny siatek przeciw zanieczyszczeniom,
 • dostępne systemowe rury spustowe ukryte w słupach,
 • istnieje możliwość wzmacniania krokwi i belek rynnowych kształtownikami aluminiowymi lub stalowymi,
 • system Aliver 2000+ przystosowany jest do wypełnień ze szkła zespolonego (pakiet dwu- I trzyszybowy),
 • kąt nachylenia połaci 5-45°,
 • w systemie występuje przegubowe połączenie w belce rynnowej i kalenicowej,
 • system Aliver 2000+ spełnia wymagania w zakresie izolacji termicznej profili, szczelności na wodę opadową i powietrze oraz gwarantuje właściwą wentylację przy zastosowaniu odpowiednich urządzeń wentylacyjnych niezależnie od warunków pogodowych,
 • szeroki wybór kolorystyki – paleta RAL, kolory strukturalne, kolory drewnopodobne, bikolor.

PROJEKT OGRODU ZIMOWEGO

 • Konstrukcja
  Indywidualnie opracowany projekt – konstrukcja ogrodu w systemie profili aluminiowych izolowanych termicznie, materiał odporny na niekorzystne czynniki atmosferyczne
 • System
  Możliwość doboru elementów ścian bocznych, montowanych między słupami, w dowolnym systemie aluminiowym – drzwi balkonowych, drzwi przesuwnych, okien
 • Komfort użytkowania
  Komfort użytkowania ogrodu przez cały rok, dzięki zastosowaniu właściwej wentylacji oraz ogrzewania
 • Szyba
  Szklenie o zwiększonych właściwościach termoizolacyjnych. Możliwość zastosowania szkła: bezpiecznego, antywłamaniowego, ornamentowego, hartowanego i wielu innych. W dachu ogrodu zimowego montowane jest szkło zespolone, w którym szyba zewnętrzna jest szybą hartowaną o grubości 6 mm, a szyba wewnętrzna szybą laminowaną o budowie 44.2, o dobranych do indywidualnych potrzeb klienta współczynnikach przenikania ciepła, energii słonecznej i światła.